Macierzyństwo w starszym wieku czy ma pozytywy?

Macierzyństwo w starszym wieku czy ma pozytywy?
Badania wykazały, że – choć jest to biologicznie trudniejsze – gdy damy są w stanie zajść w ciążę oraz mają dzieci w późniejszym życiu, korzyści dla matek i ich dzieci są znaczące. Zanurzmy się w ten temat!

rodzinakobiety.pl

Korzyści z późnego macierzyństwa dla potomka
Posiadanie dzieci w późniejszym życiu oznacza silniejsze skupienie na rodzinie – a w wielu przypadkach lepsze rodzicielstwo. Panie, które mają dzieci w późniejszym życiu, nieraz osiągają wiele celów osobistych oraz zawodowych, z reguły bardziej koncentrują się na swoich rodzinach. Dojrzałość i stabilność, które nieraz nadchodzą z wiekiem, przekładają się na bardziej korzystne, cierpliwe rodzicielstwo.
Jest to okraszone badaniem z Wielkiej Brytanii, które wykazało, że dzieci starszych matek doświadczają mniej niezamierzonych obrażeń i kłopotów społeczno-emocjonalnych, sugerując, iż kobiety o znacznie większym doświadczeniu życiowym mogą korzystać z szerszego zakresu wsparcia, które może pomóc żeby zmniejszyć stres połączony z rodzicielstwem. Dorosłość psychiczna ma okazję wyjaśniać, czemu starsze matki nie karcą oraz nie dyscyplinują swoich dzieci tak niezwykle – przyczyniając się w ten sposób do pożądanego środowiska psychospołecznego dla własnych maluchów.
Poza tym, ankieta uskuteczniona wśród europejskich pań wykazała, że kobiety często zarabiają najwyższe wynagrodzenie w wieku 39 lat. Nie jedynie starsze kobiety (i ogólnie starsze osoby) z reguły mają wyższe zarobki – kobiety, które mają dzieci w późniejszym życiu, doznają wzrostu jednoletniego wynagrodzenia w porównaniu kobietom, które wcześniej miały dzieci